Ayşe Naime (Kor) Altuntaş
DİŞ ESTETİĞİ
 
 
 
Dişeti Estetiği

 

 

DİŞETİ ESTETİĞİ UYGULAMALARI

 


Dişetleri sağlıklı bir gülümseme için kaçınılmaz bir unsurdur. Dişleriniz ne kadar sağlıklı olursa olsun, düzgün bir dişeti çevrelemesine sahip değilseniz, çevrenize o etkileyici gülümsemeyi vermeniz zordur.

 

• Sağlıksız diş etleri: Dişetlerinize estetik uygulamadan önce, dişetlerinizin sağlıklı olması önemlidir. Periodontal hastalık nedeni ile diş etlerinin kırmızı, şiş ve parlak olmaları durumunda öncelikle dişeti tedavisi süreci uygulanır.


• Dişeti estetiği: Gülümsediklerinde diş etleri fazla gözüken kimselerde küçük bir operasyon ile diş eti fazlalıkları uzaklaştırılarak daha hoş bir gülümseme elde edilebilir.


• Dişeti çekilmesi: Dişeti çekilmesi sonucu bazı dişler çok uzun gözükebilmektedir. Bu dişlerde kök yüzeyleri açığa çıkmıştır. Bu gibi durumlarda, öncelikle dişeti tedavisi yapılarak bu açıklıklar yumuşak doku greftleri ile kapatılmalıdır.
  

      

 


• Düzensiz dişeti sınırları: Dişleri çerçeveleyen dişetleri bazı dişlerde, diş eti çekilmesi, sürme bozukluğu ve diş kaybı gibi nedenlerden dolayı çok yukarda ya da çok aşağıda olabilir. Estetik uygulamasından önce dişeti şekilleri ideale getirilmelidir.

 

 

       

 

 

 

 

Tüm Hakkı Saklıdır © 2019 - Bu sitede kullanılan tüm içeriklerin telif hakları "Ayşe Naime (Kor) Altuntaş'a" aittir.

‘Bu web sitesinin içeriği, kullanıcıyı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır, hiçbir ticari amaç taşımaz. Bu sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu web sitesinin içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.’